Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI
Qmed ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI

Ścieżka sensoryczna dla dzieci 10-elementowa Qmed Sensory Path

Qmed
03-9301
Ostatnie sztuki w magazynie
214,90 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 214,90 zł

 

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA DLA DZIECI

Ścieżka sensoryczna dla dzieci jest elementem toru przeszkód, stworzonym na podstawie teorii integracji sensorycznej (SI) A. Ayers, doktor psychologii edukacyjnej i psychoterapeutki zajęciowej. W czasie rozwoju dziecka mogą pojawić się deficyty w postaci nieprawidłowej integracji wielu zmysłów, których przyczyną wg Ayers jest nieefektywna praca neuronów w mózgu, możliwa do zniwelowania poprzez dostarczanie odpowiednich bodźców.

Układ nerwowy cechuje się plastycznością, którą wspierają i pobudzają bodźce sensoryczne. Teoria SI zakłada, że wzbogacone środowisko, w jakim porusza się człowiek, ułatwia rozwój mózgu. Zmiany zachodzące pod wpływem stymulacji są bardzo dynamiczne i szybko widoczne, a także często potrafią być udokumentowane w samej strukturze mózgu. W zależności od osoby i środowiska mogą być również długotrwałe. Odkrycia potwierdzają założenie SI, że aktywna eksploracja środowiska i zaangażowanie dziecka w zadanie są niezbędnymi warunkami zaistnienia zmian neuronalnych. Bardzo istotne jest zróżnicowanie obiektów i przedmiotów, z którymi ma ono kontakt w okresie rozwoju oraz odpowiednio długi czas ekspozycji, aby nie było jednorazowym doświadczeniem, lecz praktyką trwającą odpowiednio często. Angażowanie więcej niż jednego zmysłu oraz stopień skomplikowania przedmiotu lub zadania są skutecznymi i koniecznymi narzędziami, aby wystąpiły korzystne zmiany w układzie nerwowym. Praktycy i badacze pracujący z metodą SI twierdzą, że naturalnym i wysoce motywującym sposobem stymulacji dziecka jest zabawa, szczególnie jeśli jest inicjowana samodzielnie przez dziecko.

Zestaw składa się z 10 teksturowanych kształtów wykonanych z bardzo miękkiego, elastycznego silikonu – 5 dużych i 5 małych.

Na powierzchni każdego elementu znajduje się wzór, który jest charakterystyczny i odmienny od reszty zestawu.

Dziecko może wyczuć te tekstury i odkryć ich różnice umieszczając małe kółka w dostarczonym woreczku; zobaczyć, czy potrafi opisać lub przewidzieć wzór, który odczuwa.

Łączenie małych i dużych kształtów sensorycznych za pomocą dotyku to także świetna zabawa.

Zastosowania ścieżki sensorycznej dla dzieci związane z:

• sprawnością motoryczną i koordynacją ruchową

• planowaniem ruchu

• percepcją wzrokową

• komunikacją werbalną

• zdolnościami interpersonalnymi przy wspólnej zabawie

• poczuciem własnej kompetencji

• koncentracją na zadaniu

Wskazania

  • wspieranie naturalnego procesu rozwoju dziecka

Skład: silikon medyczny

Rozmiar: średnica 280 mm i 100 mm.

Wiek: 3+

Maksymalne obciążenie: 200 kg

Produkt jest zarejestrowany jako WYRÓB MEDYCZNY w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych I Produktów Biobójczych.

Oznacza to, że spełnia najbardziej rygorystyczne normy, co gwarantuje jego wysoką jakość.

Produkt posiada deklarację zgodności CE, który stanowi wiążące prawnie przyrzeczenie stwierdzające zgodność wyrobu z wymaganiami zasadniczymi właściwych dyrektyw Unii Europejskiej.

Kod producenta
03-9301
Reference
36951
Kategoria sklepu
Zaopatrzenie dla dzieci
5901780445706
Brak recenzji

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do ulubionych