Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA DLA NIEMOWLĄT HEADPRO™

135,00 zł brutto

Nowy

Stosowanie innowacyjnej poduszki ortopedycznej HEADPRO™ jest najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem przeciwdziałaniu deformacjom główki dziecka. Poduszka to produkt unikatowy, trwały, który łączy w sobie bezpieczeństwo i efektywność. Można ją stosować już od 1 dnia życia, dzięki specjalnemu kształtowi, który zabezpiecza główkę dziecka.

Szczegóły

Brak produktu w magazynie

Stosowanie innowacyjnej poduszki ortopedycznej HEADPRO™ jest najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem przeciwdziałaniu deformacjom główki dziecka. Poduszka to produkt unikatowy, trwały, który łączy w sobie bezpieczeństwo i efektywność. Poduszka ortopedyczna firmy REH4MAT jest to profesjonalny wyrób medyczny I klasy. Można ją stosować już od 1 dnia życia, dzięki specjalnemu kształtowi, który zabezpiecza główkę dziecka.

 

CZYM JEST SYNDROM PŁASKIEJ GŁOWY?

Syndrom płaskiej głowy u niemowląt, można zaobserwować już w dniu narodzin lub może się stopniowo rozwijać przez pierwsze miesiące życia.  Czynniki, które wpływają na spłaszczenie głowy to głównie czynniki mechaniczne, które oddziałują na głowę w łonie matki, w trakcie porodu lub również w ciągu wczesnego życia noworodka. Najwięcej jednak deformacji powstaje w pierwszych 3 miesiącach życia niemowlaka. Kości czaszki są wówczas bardzo podatne na odkształcenia, gdyż dziecko spędza dużo czasu leżąc na plecach. Deformacje czaski dotykają 1 na 3 niemowlaków, stosowanie poduszki ortopedycznej skutecznie zabezpiecza główkę przed spłaszczeniem. Zaleca się by leczenie deformacji zacząć jak najszybciej, już nawet od 1 dnia życia, gdy kości czaszki są elastyczne i podatne na kształtowanie. Nieleczone deformacje w okresie niemowlęcym mogą rodzić wiele poważnych konsekwencji, zarówno w wieku dziecięcym jak i dorosłym, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka oraz wcześnie podjęte leczenie.

 

Właściwości:

- stosowanie u dzieci bezpiecznych i sprawdzonych poduszek HEADPRO™ jest dużo skuteczniejsze w porównaniu do zwykłych poduszek, które nie chronią wystarczająco niemowlę przed np. plagiocefalią

- skuteczność poduszki potwierdzona jest badaniami, które zatwierdzają znaczące zmniejszenie u niemowląt poziomu CVAI (Asymetrii Sklepienia Czaszki), a dzięki specjalistycznemu kształtowi, który uniemożliwia dziecku przewrócenie się na brzuch w trakcie snu, poduszka zmniejsza znacząco ryzyko wystąpienia Nagłej Śmierci Łóżeczkowej (SIDS)

- poduszka wykonana jest z wysokiej jakości włókna poliestrowego, który pokryty jest powłoką silikonową

- specjalny kształt poduszki HEADPRO™ zapewnia doskonałe wsparcie dla elastycznej i małej główki dziecka, pozwala zredukować siłę nacisku działającą na główkę do minimum, oraz znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia zniekształceń w obrębie czaszki

- w trakcie użytkowania poduszki, miejscowy ucisk na główkę niemowlaka zmniejsza się nawet o 400%!

- HEADPRO™ posiada szereg certyfikatów i atestów, które potwierdzają, że poduszka jest bezpieczna dla dzieci

- pełen komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania wyrobu przez dziecko, gwarantuje oznaczenie poduszki znakiem „bezpieczny dla dziecka”

- HEADPRO™ została wyprodukowana w 100% w Polsce, z materiałów o najwyższej jakości. Poduszka dziecięca jest produktem medycznym klasy I, produkowana w oparciu o normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 13485:2003. Wyroby firmy REH4MAT są laureatami konkursu SPRZĘT MEDYCZNY ROKU 2014, produkty posiadają odpowiednią deklarację zgodności CE.

- materiały zastosowane do produkcji poduszki, zostały przebadane w celu wykluczenia istnienia substancji szkodliwych, posiadają międzynarodowy certyfikat Oeko-Tex Standard 100 Klasa I

- poduszka HEADPRO™ w 100% przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra głowy dziecka jest sucha, nie jest przegrzana

- użyte materiały są w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą dziecka, zapewniają optymalną higienę główki

- poduszka jest produktem antyalergicznym, antystatycznym, odpornym na roztocza i grzyby oraz pozbawiona substancji szkodliwych

- bawełniany pokrowiec jest przyjazny dla skóry, można go prać w pralce

- poduszka rekomendowana jest przez specjalistów, polecają ją pediatrzy, rehabilitanci oraz ortopedzi w Polsce i na świecie

Zastosowanie:

- Syndrom Płaskiej Głowy

- Plagiocefalia

- Brachycefalia

- Scafocefalia

- Dolichocefalia

- Kręcz szyi, kręcz karku (torticollis)

Poduszka nadaje się do stosowania w łóżeczku, w wózku w trakcie spacerów jak również na macie edukacyjnej. Można ją stosować wszędzie tam, gdzie dziecko przyjmuje pozycję leżenia na plecach, szczególnie na twardej powierzchni materaca czy wózka. Specjalny profil poduszki pozwala się dostosować do każdego kształtu główki dziecka, bez potrzeby dodatkowego jej układania i przekręcania.

Rozmiary poduszek (obwód głowy):

2 - (39-44 cm)

3 - (pow. 44 cm)

Napisz opinię

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA DLA NIEMOWLĄT HEADPRO™

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA DLA NIEMOWLĄT HEADPRO™

Stosowanie innowacyjnej poduszki ortopedycznej HEADPRO™ jest najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem przeciwdziałaniu deformacjom główki dziecka. Poduszka to produkt unikatowy, trwały, który łączy w sobie bezpieczeństwo i efektywność. Można ją stosować już od 1 dnia życia, dzięki specjalnemu kształtowi, który zabezpiecza główkę dziecka.

30 innych produktów w tej samej kategorii: