Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Sprawne stopy, sprawny organizm

Sprawne stopy, sprawny organizm

SPRAWNE STOPY, SPRAWNY ORGANIZM

Stopy są podstawą naszego ciała, a ich sprawność wpływa na kondycję całego organizmu, dlatego zwróćmy szczególną uwagę i dbajmy o nie.

PRZYCZYNY DEFORMACJI I BÓLU STÓP

Jest wiele czynników, które powodują, że nasze stopy ulegają deformacjom i przeciążeniom.  Dostępne w sklepach buty mają płaskie wkładki fabryczne, które bardzo słabo redukują wstrząsy podczas chodzenia i stania na nienaturalnych, płaskich i twardych podłożach np. chodniku lub podłodze. Zmusza to nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie. Noszenie nieprawidłowo dobranego obuwia także niekorzystnie wpływa na stopy. Chodzenie w takim obuwiu powoduje, iż pojawia się ból oraz dyskomfort podczas chodzenia. Przeciążone są wówczas nie tylko stopy, ale i stawy skokowe, kolanowe, a nawet kręgosłup.

Aby zminimalizować te objawy i dolegliwości oraz ustawić stopy w prawidłowej pozycji warto zainwestować w dobrze dobrane wkładki ortopedyczne lub profilaktyczne, które przywrócą naturalną oś kończyny dolnej.

JAKIE WKŁADKI?

Do wyboru są wysokiej jakości wkładki, które zmniejszają dolegliwości bólowe stóp. Szeroka gama  wkładek, umożliwia ich indywidualny dobór, co przyczynia się do pozytywnych efektów w procesie zapobiegania schorzeniom. Prawidłowo dobrane wkładki przynoszą ulgę oraz podnoszą komfort chodzenia.

Wkładki najczęściej wykonane są ze skóry owczej garbowanej roślinnie, z poliuretanu lub z silikonu medycznego. Wkładki z silikonu absorbują około 95%  energii wstrząsów odbieranych przez stopy po zetknięciu z podłożem podczas chodzenia lub uprawiania sportu. Niewytłumione wstrząsy  są  przenoszone na stawy  i kręgosłup, powodując ich zmęczenie oraz osłabienie. Dodatkowo pomagają optymalnie rozłożyć nacisk wywierany na stopę przez ciężar całego ciała. Redukują bóle i podrażnienia związane ze wstrząsami oraz naciskiem.

PROFILAKTYKA

Bardzo ważna jest profilaktyka, gdyż niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała. Taki stan niesie za sobą w konsekwencji upośledzenie prawidłowego funkcjonowania stawów kolanowych i biodrowych, a dalej zwiększenie napięcia mięśniowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dlatego ważne jest byśmy również dbali o stopy naszych pociech już od najmłodszych lat oraz dobierali obuwie i wkładki, które będą indywidualnie do ich stópek dopasowane.

1Komentarze

  • Avatar
   Wkladki3D
   wrz 26, 2017

   Dobre wkładki to podstawa. Zachęcam do zapoznania się z technologią wkładek frezowanych na stronie wkladki.radom.pl lub wkladkiortopedyczne.pl

Odpowiedź

* Imię
* E-mail: Nie publikuj
   Strona Adres witryny zhttp://)
* Komentarz
Przepisz kod z obrazka