Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Zdrowy sen

Zdrowy sen

ZDROWE PODUSZKI -  ZDROWY SEN

Zdrowy sen jest niezbędny do tego by nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Sen zajmuje prawie 1/3 naszego życia także bardzo ważny jest komfort naszego snu, czyli jak i na czym śpimy. Dlatego  istotnym  elementem jest odpowiednio dobrana poduszka, która zapewni prawidłowe ułożenie kręgosłupa, złagodzi bóle pleców podczas snu dzięki czemu będziemy wstawać wypoczęci i zachowamy na dłużej dobre zdrowie.

 

GŁÓWNE ZALETY PODUSZKI ORTOPEDYCZNEJ, TO:

- odpowiednio dobrany kształt znacznie poprawia komfort snu

-  łagodzi bóle kręgosłupa podczas odpoczynku

-  zmniejsza bóle głowy oraz karku

- likwiduje mrowienie i drętwienie rąk

- zapobiega skrzywieniom kręgosłupa

- pomaga również prawidłowo oddychać i w niektórych przypadkach zapobiega chrapaniu oraz bezdechowi

- co raz częściej do produkcji poduszek wykorzystuje się włókna bambusowe, które działają antyalergicznie, przeznaczone dla osób szczególnie wrażliwych na kurz i roztocza

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY DOBORZE PODUSZKI

Poduszki ortopedyczne  zwane też szwedzkimi, korekcyjnymi lub rehabilitacyjnymi, charakteryzują się tym , iż mają rożne wysokości i różny stopień twardości. Przy doborze poduszki ważne są takie cechy jak pozycja, którą zazwyczaj przyjmujemy podczas snu, na plecach, na brzuchu czy na boku; szerokość barków, wzrost i waga oraz na jakim rodzaju poduszki dotychczas spaliśmy (niskie lub wysokie ułożenie głowy).  

Dla osób o masywniejszej budowie ciała dobieramy poduszki o największej wysokości w  granicach 13-15 cm, zaś osobom o drobnej budowie odpowiedni będzie rozmiar 10-11 cm. Innowacją jest poduszka o regulowanej wysokości. Posiada ona specjalną wkładkę regulacyjną, która możemy wyjmować lub nie w zależności od indywidualnych potrzeb.

Cechą dobrej poduszki jest jej odpowiednia twardość. Poduszka ma za zadanie utrzymać kręgosłup w prostej linii, odciążenie kręgów szyjnych oraz rozluźnienie mięśni ramion oraz karku. Do wyboru są 3 stopnie twardości: miękka, średnia, twarda. Odpowiedni rodzaj pomoże Ci wybrać wyspecjalizowany personel punktu ortopedycznego.

Odpowiedź

* Imię
* E-mail: Nie publikuj
   Strona Adres witryny zhttp://)
* Komentarz
Przepisz kod z obrazka