Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Dbaj o swój kręgosłup

Dbaj o swój kręgosłup

Mięśnie przykręgosłupowe, pośladkowe i mięśnie brzucha to nasz naturalny gorset mięśniowy  stabilizujący kręgosłup. W wyniku zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych, przebytych urazów lub operacji mięśnie ulegają osłabieniu, przez co tracą swoją funkcję. Wówczas nasz kręgosłup nie ma odpowiedniej ochrony ani pomocy by się „prosto” trzymać.  

Istotne jest by jak najdłużej utrzymać mięśnie posturalne w dobrej formie, pozwoli to spowolnić proces degeneracyjny w obrębie stawów kręgosłupa, który i tak z wiekiem jest nieunikniony . Aby codziennie aktywować nasze mięśnie do pracy, oprócz ćwiczeń i aktywności fizycznej, idealnym rozwiązaniem jest stosowanie sensomotorycznych poduszek (dysków) do siedzenia i ćwiczeń.  Mają szeroki zakres zastosowań, a ich główne zalety to aktywizacja mięśni posturalnych kręgosłupa, korygowanie wad postawy, wzmocnienie mięśni grzbietu. Poduszka jest zalecana dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej.  Dyski wymuszają tzw. „siedzenie dynamiczne” podczas którego, kręgosłup ustawia się  w prawidłowej pozycji. Poduszka stymuluje mikroruchy krążków międzykręgowych oraz odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dysk służy też do rehabilitacji - szczególnie zalecany jest do ćwiczeń równoważnych, treningu koordynacji ruchowej oraz ćwiczeń, które pozwalają wzmocnić mięśnie brzucha i nóg. Większość poduszek posiada wypustki lub kolce na jednej z powierzchni, co powoduje, że poduszka zyskuje kolejną funkcję, a mianowicie element do masażu i relaksacji  stóp. Wypustki poprawiają ukrwienie oraz stymulują receptory,  co w efekcie przynosi odprężenie dla zmęczonych stóp.

Inną grupą poduszek, które wspomagają prawidłowe siedzenie są tzw. lędźwiowe poduszki ortopedyczne.  Stosuje się je w celu podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dostosowują się one do jego anatomicznego kształtu, zapewniając tym samym odpowiednie podparcie, stabilizację i utrzymanie go w prawidłowym położeniu. Zmniejszają lub zapobiegają dolegliwościom bólowym wynikającym z długotrwałego siedzenia lub jazdy samochodem, bądź w wyniku innych schorzeń kręgosłupa. Dzięki swojej budowie doskonale  wypełniają przestrzenie między oparciem siedzenia, a ciałem zapobiegając dolegliwościom bólowym. Poduszki te stanowią nieocenione wsparcie dla ludzi, którzy odczuwają ból i dyskomfort w trakcie siedzenia, wspomagają rehabilitację kręgosłupa, pomagają w leczeniu dyskopatii, a  dzięki ergonomicznemu wyprofilowaniu korygują nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie siedzenia.

Dodatkowym wsparciem dla pleców są gorsety i pasy, które służą głównie wzmocnieniu pracy naszych mięśni. Ortopedyczne pasy doskonale wzmacniają, stabilizują i chronią  poszczególne odcinki kręgosłupa.  Wykonane są z oddychających i bardzo wytrzymałych tkanin. Zapewniają dużą skuteczność stabilizacji, dzięki anatomicznym wyprofilowanym stalkom bądź fiszbinom, a to daje idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Gorsety mają na celu mechaniczne odciążenie kręgosłupa, poprzez poprawę stabilizacji i korzystniejsze rozłożenie osiowych sił ściskających. Warunkiem prawidłowego działania gorsetu jest jego odpowiednie dopasowanie i dobranie do występującego schorzenia.

Nasze gorsety i pasy przyniosą szybką ulgę Twoim obolałym plecom, a sensomotoryczne poduszki wspomogą zdrowe siedzenie, co zabezpieczy kręgosłup przed przeciążeniem oraz zredukuje odczuwalne bóle kręgosłupa.

 

Odpowiedź

* Imię
* E-mail: Nie publikuj
   Strona Adres witryny zhttp://)
* Komentarz
Przepisz kod z obrazka