Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

W trosce o zdrowie i sprawność

W trosce o zdrowie i sprawność

Przedstawiamy Państwu rozmowę z Nami, która ukazała się na łamach bezpłatnego magazynu o tematyce zdrowia i urody "Zdrowy Białystok" nr 1(31)/2017

Ułatwiają życie – tak najprościej można powiedzieć o artykułach ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Choć z reguły przeznaczone są one do wspomagania niepełnosprawności osób chorych, to są także często stosowane profilaktycznie, w celu zapobiegania wadom postawy.

Zaopatrzenie ortopedyczne to najprościej mówiąc całokształt działań związanych z dopasowaniem i stosowaniem przedmiotów ortopedycznych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz środków pomocniczych. Ich celem jest odtworzenie lub wykształcenie możliwie pełnej sprawności fizycznej, psychicznej i zawodowej człowieka. Choć jest to proste w teorii, w praktyce dobór sprzętu ortopedycznego bywa trudny.

- Idealnie dobrane urządzenie ortopedyczne musi spełniać określone kryteria oraz warunki - wyjaśnia Joanna Waszkiewicz, mgr fizjoterapii, właścicielka sklepu Medactive w Białymstoku. - Przede wszystkim ma być funkcjonalne. Oznacza to, że ma mieć proste funkcje mechaniczne, tworzące np. podparcie masy ciała, korygujące zniekształcenia, poprawiające stabilizację kończyn górnych lub dolnych. Kolejne ważne kryterium to niezawodność, czyli odpowiednie i prawidłowe działanie, ukierunkowane na konkretne funkcje - stabilizację, odciążenie, korekcję, jak również kontrolę ruchu w stawach. Dodajmy do tego jeszcze wygodę pacjenta, trwałość urządzenia, łatwość jego użytkowania i estetykę. Dopiero to wszystko razem zdecyduje o wartości użytkowej danego sprzętu

- Naszym klientom oferujemy zaopatrzenie z takich dziedzin jak: ortopedia, rehabilitacja, neurologia czy medycyna sportowa. Dobieramy go pod względem biomechaniki, zastosowania oraz funkcjonalności - dodaje Anna Wąż, mgr fizjoterapii ze sklepu Medactive. - Pomagamy także w wyborze odpowiedniego sprzętu sanitarnego lub pomocniczego, sprzętu używanego w profilaktyce przeciwodleżynowej czy doborze odpowiedniej poduszki do spania lub do siedzenia. W ofercie posiadamy też duży wybór wkładek ortopedycznych i różnego rodzaju produktów odpowiednich przy schorzeniach w obrębie stopy.

Medactive ma szeroką paletę różnego rodzaju zaopatrzenia. Można tam kupić nowoczesne, precyzyjnie dobrane, specjalistyczne wyroby medyczne, do których zalicza się m.in.: ortezy, gorsety, stabilizatory, łuski, temblaki, sprzęt pomocniczy typu laski, trójnogi, czwórnogi, kule łokciowe, pachowe, wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki itp. Produkowany jest on przez najbardziej znane i renomowane firmy europejskie, m.in. z Francji, Hiszpanii, Niemiec, a także z Polski.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów prowadzimy też wypożyczalnię drobnego sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczyć u nas można m.in.: kule, balkoniki, wózki inwalidzkie potrzebne w okresie choroby lub rekonwalescencji. Jest to dobra i sprawdzona alternatywa dla zakupu potrzebnych akcesoriów - informuje Joanna Waszkiewicz.

- Oferowany przez nas sprzęt jest nowy, certyfikowany i wysokiej jakości. Pacjentom trafiającym do nas oferujemy indywidualne dopasowanie aparatu, ortezy czy gorsetu pod kątem dysfunkcji, urazu schorzenia, czy też użytkowania. Ponadto dobieramy odpowiedni rozmiar, typ, kształt, a jeśli jest taka potrzeba możemy sprowadzić dany produkt na indywidualne zamówienie – wyjaśnia Anna Wąż.

- Warto dodać, że wybór konkretnego sprzętu lub aparatu zależy od okresu rekonwalescencji pacjenta, rodzaju prowadzonej jednocześnie rehabilitacji i leczenia, dyscypliny sportowej oraz od czasu użytkowania. Wszystkie te czynniki są przez nas uwzględniane - dodaje Joanna Waszkiewicz. Ponadto fizjoterapeuci z Medactive uczą pacjentów jak na co dzień zakładać, zapinać czy odpowiednio ustawiać urządzenia ortopedyczne. Oferują też porady fizjoterapeutyczne z zakresu ćwiczeń, profilaktyki, doboru sprzętu pomocniczego, przeciwodleżynowego, produktów do spania, siedzenia oraz wkładek do butów. A jeśli jest taka konieczność kierują do różnego rodzaju specjalistów z zakresu medycyny i rehabilitacji.

- Wykorzystujemy doświadczenie jakie wyniosłyśmy ze studiów i praktyk w różnych placówkach leczniczych oraz z kilkuletniej pracy zawodowej w przychodniach rehabilitacyjnych. Wykształcenie medyczne, a także dodatkowe szkolenia, kursy czy udział w targach rehabilitacyjnych pozwalają nam odpowiednio dobrać zaopatrzenie i sprzęt rehabilitacyjny w zależności od schorzenia czy indywidualnych potrzeb pacjenta - mówi Joanna Waszkiewicz.

Odpowiedź

* Imię
* E-mail: Nie publikuj
   Strona Adres witryny zhttp://)
* Komentarz
Przepisz kod z obrazka