Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Realizacja zleceń NFZ

Realizacja zleceń NFZ

Szanowni Klienci,

Często otrzymujemy od Was pytania jak to jest z tą refundacją NFZ? Co można, a czego nie można kupić na zlecenie NFZ drogą wysyłkową?

W związku z tym, że prowadzimy sklep stacjonarny oraz internetowy wyjaśniamy jak można zrealizować zlecenie na wyroby medyczne.

W sklepie stacjonarnym można zrealizować u Nas każdy wniosek na dostępny sprzęt rehabilitacyjny, zaopatrzenie ortopedyczne oraz wyroby chłonne.

Natomiast drogą internetową (wysyłkową), zgodnie z obowiązującym prawem, można zrealizować jedynie zlecenia na wyroby przysługujące comiesięcznie, czyli pieluchomajtki, majtki chłonne oraz podkłady chłonne jednorazowego użytku. Mówi o tym zarządzenie Nr 90/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 24 grudnia 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne:

Rozdział 4, § 15. 1.: Realizacja zleceń drogą wysyłkową dotyczy wyłącznie zaopatrzenia w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie.

A w Rozdziale 1, §2. 1. tego samego zarządzenia jest określenie:

16) wyrób medyczny przysługujący comiesięcznie – wyrób medyczny wymieniony w załączniku do rozporządzenia MZ, dla którego okres użytkowania określono „raz na miesiąc”.

Jednocześnie informujemy, że sprzęt sanitarny, czyli krzesełka, taborety, ławki ma wannę, uchwyty sanitarne, kaczki, baseny, bidety i podkłady nieprzemakalne wielokrotnego użytku nie podlegają refundacji.

Jeżeli interesuje Was realizacja wniosku na wyrób chłonny w naszym sklepie drogą wysyłkową to zapraszamy do kontaktu z nami. Wyliczymy indywidualnie koszt refundacji, koszt dopłaty oraz koszt transportu.

Kontakt pod nr tel. 731 915 450

od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00

lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym w Białymstoku, ul.Żelazna 9 lok. U1.

Można napisać do nas także maila w tej sprawie na adres: sklep@medactive24.pl

Odpowiedź

* Imię
* E-mail: Nie publikuj
   Strona Adres witryny zhttp://)
* Komentarz
Przepisz kod z obrazka